• Inne programy i projekty :

Program Czyściochowa Akademia w roku szkolnym 2022/23-Rossmann- realizowany w grupie I

-Program ma na celu kształtować przez zabawę dobre nawyki higieniczne u dzieci od najmłodszych lat,

-Projekt posiada gotowe scenariusze zajęć do wykorzystania. Materiały są dostosowane do wieku dzieci, zarówno merytorycznie jak i w kontekście długości zajęć. Wszystkie zostały przygotowane we współpracy z metodykami, skonsultowane z lekarzem oraz stomatologiem.

-Scenariusze będą poświęcone różnym zagadnieniom (m. in. czystości rąk, korzystaniu z toalety, myciu zębów), a te z kolei są połączone z różnymi „świętami”: w październiku mamy Światowy Dzień Mycia Rąk, w listopadzie Światowy Dzień Toalet, w styczniu Wielki Dzień Twórczości z Piany, w lutym Dzień Bez Gluta, w marcu wypada Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, a w kwietniu Dzień Skóry. Te styczniowe, lutowe i kwietniowe zostały ustanowione przez Rossmanna – specjalnie na potrzeby Czyściochowej Akademii.

Oprócz gotowych pomysłów na zajęcia, na stronie www.czysciochowa-akademia.pl będą propozycje zabaw ruchowych, plastycznych, gier czy turniejów. Dodatkowym urozmaiceniem dla najmłodszych będą bajki edukacyjne i piosenki z bohaterami Czyściochowa, które są publikowane na kanale Rossnę! Dodatkowo są materiały dla rodziców, a od listopada startują Czyściochowe Mistrzostwa (do nich trzeba się będzie osobno zgłosić), czyli różnego rodzaju konkursy i aktywności, w ramach których placówki zbierają punkty i walczą o atrakcyjne nagrody.

Projekt Edukacyjny w roku 2022/2023 ,,Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy”- realizowany w grupie I i IV

Głównym założeniem projektu „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy” jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie , poznanie roli wróbli w naszym życiu.

Projekt ma na celu propagowanie wśród nauczycieli i dzieci dawnej literatury dziecięcej. Historyjki o wróbelku Elemelku uczą życzliwości i uważności, przybliżają świat przyrody, rozwijają język i wyobraźnię oraz zachęcają do wspólnego czytania. W każdym miesiącu przewidziane są kolejne ciekawe zadania projektowe oparte na poszczególnych opowiadaniach o Wróbelku i jego przygodach.

Projekt realizowany jest w okresie wrzesień 2022 - czerwiec 2023 r.

Projekt ,,Zdrowo jem, więcej wiem”  prowadzony przez Fundację BOŚ przeznaczony dla zerówek i klas I-III  realizowany w grupie IV

Głównym celem projektu jest przekazanie w nieszablonowy sposób  wiedzy na temat zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Projekt zakłada również pedagogizację rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Projekt. Trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 2 etapy: jesienno-zimowy i wiosenny.

Projekt ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – realizowany w grupie IV autorstwa Anety Konefał, w którym dzieci uczestniczą od grupy maluszków.  Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa. Poprzez różnorodna aktywność dzieci wprowadzamy dzieci w świat wartości, rozwijamy kreatywność i twórcze myślenie. Projekt podzielony jest na moduły realizowane w trakcie całego roku przedszkolnego. Wszystkie moduły opierają się na postaci Małego Misia (grupowej maskotki)– pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Jestem małym przyjacielem przyrody”- realizowany w grupie III

Głównym założeniem projektu „Jestem małym przyjacielem przyrody” jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.
          Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,  kształtowanie postaw proekologicznych, kreatywne i twórcze działania dzieci, nauczycieli i rodziców, prowadzenie zabaw badawczych celem zgłębiania wiedzy przyrodniczej i wytwarzaniem zaciekawienia i zainteresowania przyrodą,  promocja placówek oświatowych,  integracja nauczycieli, dzielenie się pomysłami

Projekt ,,Zdrowo jem, więcej wiem”  prowadzony przez Fundację BOŚ realizowany w grupie IV

Głównym celem projektu jest przekazanie w nieszablonowy sposób  wiedzy na temat zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Projekt zakłada również pedagogizację rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Projekt przeznaczony dla zerówek i klas I-III. Trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 2 etapy: jesienno-zimowy i wiosenny.

"Gramy Zmysłami" -Ogólnopolski Projekt Edukacyjny II edycja-realizowany w grupie V

Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Poprzez zajęcia stwarzane są warunki do wielozmysłowego poznawania świata. (Projekt, który realizuje drugi rok)

"Zakamarek -ekotriki na kąciki "- Ogólnopolski projekt-realizowany w grupie V

-projekt z zakresu edukacji przyrodnioczo -ekologicznej oraz  aranżacji przestrzeni. Celem projektu jest wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości, posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowania działań na jej rzecz przedszkolaka.

Stymulowanie dzieci do samodzielnej eksploracji świata.

Akcja "Zdrowo i Sportowo"-realizowana w grupie V

Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci oraz promowanie zdrowych nawyków trwających przez całe życie.