• Piknik Rodzinny

• Informujemy, że podczas spotkania Rady Rodziców ustalono  termin Pikniku Rodzinnego.

Piknik planowany jest na sobotę 15 czerwca 2024 w godzinach od 14.00 do 18.00.

Podczas pikniku planowane są dmuchańce, zabawy przy muzyce, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, bufet kawowy, pieczone kiełbaski i inne atrakcje.

• Ankieta- żywienie w przedszkolu

• Na skrzynki mailowe został przesłany link do anonimowej ankiety dotyczącej żywienia w przedszkolu. Jest to krótka ankieta w formie elektronicznej. Jej wypełnienienie zajmuje ok 5 minut. Prosimy o jej wypełnienie do 19.04.2024

• Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem

• informujemy, że z dniem 15.02. 2024 weszły nowe przepisy dotyczące obowiązku opracowania i wdrożenia standardów ochrony małoletnich przed krzywdzeniem. W związku z tym w został opracowany nowy dokument Polityka ochrony małoletnich przed krzywdzeniem w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Skawinie

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z dokumentem, który znajduje się w ZAKŁADCE Organizacja Pracy- podstrona DOKUMENTY

• Rekrutacja do przedszkoli

• W poniedziałek 4 marca rozpoczyna się rekrutacja dzieci do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025.

W terminie 4 - 8 marca 2024 r. prowadzona będzie rekrutacja dzieci kontynuujących edukację przedszkolną- więcej informacji zostało przesłanych drogą mailową.

W terminie 11 - 22 marca 2024 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną. Więcej informacji znajduje się w zakładce Rekrutacja 2024/2025

• Odsetki za IV kwartał 2024

• Do rodziców, którzy zalegali z opłatami za przedszkole zostały wysłane maile z prośbą o doliczenie odsetek do rachunku za styczeń 2024.

Bardzo prosimy nie "zaokrąglać" i wpłacić dokładnie wyliczona kwotę.

Przypominamy, że termin płatności upływa 10 dnia miesiąca.

• ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

• W związku ze zbliżającym się 17 lutego Dniem Kota w naszym przedszkolu ogłaszamy zbiórkę karmy na rzecz czworonożnych przyjaciół psów i kotów, podopiecznych Skawińskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt. Akcja potrwa od 15.01.2024 do 13.02.2024r. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej zbiórce. Zbieramy:
- karmę (suchą i mokrą)
- żwirek dla kotów
.

Rzeczy prosimy zostawiać w pudełku na szatni.

Za wszelką pomoc pięknie dziękujemy.

• Dyżur wakacyjny

• Informujemy, iż dyżur wakacyjny w roku 2024 odbedzie się w terminie 01.08.2024- 30.08.2024. Więcej informacji, w tym termin rekrutacji przekażemy do informacji w kwietniu/maju 2024r.

• Bal Karnawałowy

• Bal Karnawałowy odbędzie się:

6 lutego 2024 dla dzieci młodszych z grup I, II, VII
            7 lutego 2024 dla dzieci starszych z grupy III, IV, V, VI

Prosimy rodziców o przygotowanie na ten dzień strojów karnawałowych.
            Więcej informacji zostało przesłanych na pocztę mailową.

• W styczniu i lutym planowane są imprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uroczyste występy planowane są w godzinach dopołudniowych w grupie :

I- 1 lutego 2024 godzina 10.00

II- 25 stycznia 2024 godzina 10.00

III-31 stycznia 2024 godzina 10.00

IV- 24 stycznia 2024 godzina 10.00

V- 23 stycznia 2024 godzina 10.30

VI- 25 stycznia 2024 godzina 11.00

VII- 30 stycznia 2024 godzina 10.00

Więcej informacji zostanie podanych przez nauczycielki na zaproszeniach i ogłoszeniach na gazetkach  grupowych.

• Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

• W poniedziałek 18.12.2024 ok. godziny 11.30 w ramach Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek odbędzie się wspólne kolędowanie przedszkolaków i pracowników przedszkola.
            W związku z tym prosimy  aby w tym dniu (w miarę możliwości) dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane.

• Przedszkolna Wigilia

• We wtorek 19 grudnia 2023 ok. godz. 10.00 odbędzie się "Opłatkowe spotkanie" dla wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola. W czasie spotkania starszaki z oddziału V przedstawią jasełka. Po wspólnej uroczystości dzieci rozejdą sie do swoich sal, gdzie będą składać sobie świąteczne życzenia, łamać się opłatkiem i zasiądą do wigilijnego stołu .
            Prosimy aby w tym dniu (w miarę możliwości) dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane.

• Dyżur wakacyjny 2024

• Informujemy, iż dyżur wakacyjny w roku 2024 odbedzie się w miesiącu sierpniu. Więcej informacji, w tym termin rekrutacji przekażemy do informacji w kwietniu 2024r.

• Podziękowania

• Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy włączyli się w akcję pieczenia „Ciasteczek z wróżbą”.

Dziękujemy:

Gr. I : Mamie Alicji, Mamie Oli Ł., Babci Huberta , Mamie Tymka

Gr. II: Mamie Hani ., Mamie Justynki

Gr. III: Mamie  Mai

Gr. IV: Babci i Mamie Milana , Mamie Mai

Gr. V: Mamie Przemka. , Mamie Marysi ., Mamie Artura ., Babci Lilki

Gr. VI: Mamie Poli

oraz naszej Kucharce- Pani Magdalenie

Wszystkim tym dzieciom, które pomagały swoim mamom w pieczeniu, ozdabianiu i pakowaniu ciasteczek.

Pieniądze uzyskane z kiermaszu zasiliły konto Rady Rodziców.

• Wizyta Mikołaja

• 5 grudnia 2023 tj. wtorek nasze przedszkole odwiedzi  Mikołaj.
            Po śniadaniu od godziny 09.00  Mikołaj będzie odwiedzał dzieci i wręczał prezenty. Rozdawanie paczek rozpocznie od najmłodszych grup.  Koszt paczki pokrywa Rada Rodziców

W czasie wręczania upominków będą robione zdjęcia, których zakup jest dobrowolny.